10 најпопуларни филмови во 2017 година на IMDb

IMDb ја објави листата со 10 најпопуларни филмови во 2017 година.

Листата не е составена врз основа на оцена од критичарите или заработка во кината, туку исклучиво врз основа на популарност на филмовите, односно повеќе од 270 милиони прегледи на објавените филмови.
Во прилог ви ги даваме и IMDb оцените на публиката за наведените филмови.

7. Split

Split (2016)Во кината од јануари 2017.

Жанр: ХорорТрилер

 7.3/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија:  M. Night Shyamalan

Улоги: James McAvoyAnya Taylor-JoyHaley Lu RichardsonJessica SulaBetty Buckley …

Дознај повеќе…

 

3. Beauty and the Beast

Beauty and the Beast (2017)Во кината од март 2017.

Жанр: СемеенФантазијаМјузиклРоманса

7.3/10

Година: (2017)

Држава:  | 

Режија: Bill Condon

Улоги: Emma WatsonLuke EvansEwan McGregorDan StevensIan McKellenEmma ThompsonJosh GadKevin Kline …

Дознај повеќе…

1. It

Во кината од септември 2017.

Жанр: Драма , Хорор

8.0/10

Година: (2017)

Држава:

Режија: Andy Muschietti

Улоги: Bill Skarsgård, Finn Wolfhard, Javier Botet, Nicholas Hamilton, Megan Charpentier, Jaeden Lieberher, Sophia Lillis

Дознај повеќе…

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *