10 одлични филмови од 2017 г. кои можеби сте ги пропуштиле

The Lost City of Z (2016)

Во кината од април 2017.

Жанр: АвантураБиографскиДрамаИсториски

  6.6/10

Година:(2016)

Држава: 

Режија: James Gray

Улоги: Tom Holland, Charlie Hunnam, Sienna Miller, Robert Pattinson,

Повеќе за филмот…

Во кината од јуни 2017.

Жанр: ХорорМистерија

6.7/10

Година: (2017)

Држава:

Режија: Trey Edward Shults

Улоги: Joel Edgerton, Carmen Ejogo, Riley Keough …

Повеќе за филмот…

A Ghost Story (2017)

Во кината од јули 2017.

Жанр: ДрамаФантазијаРоманса

6.9/10

Година: (2017)

Држава:

Режија: David Lowery

Улоги: Rooney Mara, Casey Affleck, Carlos Bermudez …

Повеќе за филмот…

Во кината од јули 2017.

Жанр: Акција , Мистерија , Трилер

6.8/10

Година: (2017)

Држава:  /  / 

Режија: David Leitch

Улоги: Charlize Theron, James McAvoy, Sofia Boutella …

Повеќе за филмот…

Во кината од август 2017.

Жанр: Акција , КриминалистичкиМистерија , Трилер

 8.0/10

Година: (2017)

Држава:  /  / 

Режија: Taylor Sheridan

Улоги: Elizabeth Olsen, Jeremy Renner, Jon Bernthal …

Повеќе за филмот…

The Florida Project (2017)

Во кината од октомври 2017.

Жанр: Драма

  8.1/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Sean Baker

Улоги: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Valeria Cotto …

 

Wonder (2017)

Во кината од ноември 2017.

Жанр: Драма

 8.1/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Stephen Chbosky

Улоги: Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay …

Повеќе за филмот…

Во кината од ноември 2017.

Жанр: Драма

 7.1/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Dee Rees

Улоги: Garrett Hedlund, Jason Mitchell, Carey Mulligan …

Повеќе за филмот…

Во кината од октомври 2017.

Жанр: ДрамаХорорМистеријаТрилер

 8.1/10

Година: (2017)

Држава:  / 

Режија: Yorgos Lanthimos

Улоги: Nicole Kidman, Colin Farrell, Alicia Silverstone …

Повеќе за филмот…

Lady Bird (2017)

Во кината од ноември 2017.

Жанр: Комедија

 8.3/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Greta Gerwig

Улоги: Saoirse RonanOdeya RushDanielle MacdonaldJordan Rodrigues

Повеќе за филмот…

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *