9-1-1 (2018)

9-1-1 (2018)Мрежа: 

Жанр: Драма

/10

Година: (2018)

Држава: 

Автори: Ryan Murphy, Brad Falchuk

Улоги: Angela Bassett, Connie Britton, Peter KrauseOliver Stark, Aisha Hinds, Kenneth Choi, Rockmond DunbarBrielle BarbuscaAdeena DeSouza

 

Дејство:

Серијата 9-1-1 го следи животот и работата на луѓето кои први одговараат на итниот повик: полицајци, болничари и пожарникари. Тие ги ризикуваат своите животи за да спасат туѓи загрозени животи. Секоја задача е непредвидлива и никогаш не можеш да бидеш сосема подготвен на она кое ќе го затекнеш.
Премиерата на 9-1-1 започнува на 3-ти јануари на каналот Фокс.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *