A Monster Calls (2016)

Во кината од јануари 2017.

 

Жанр: Драма , Фантазија

 

7.5/10

 

Година: (2016)

 

Држава:  /  /

 

Режија:

J.A. Bayona

 

Улоги:

Lewis MacDougall Lewis MacDougall
Sigourney Weaver Sigourney Weaver
Grandma
Felicity Jones Felicity Jones
Toby Kebbell Toby Kebbell
Dad
Ben Moor Ben Moor
Mr. Clark
James Melville James Melville
Harry
Oliver Steer Oliver Steer
Sully
Dominic Boyle Dominic Boyle
Anton
Jennifer Lim Jennifer Lim
Max Gabbay Max Gabbay
Steven
Morgan Symes Morgan Symes
Max Golds Max Golds
5-Year-Old Connor
Frida Palsson Frida Palsson
Lily’s Mum
Wanda Opalinska Wanda Opalinska
Female Nurse
Patrick Taggart Patrick Taggart
Teacher
Lily-Rose Aslandogdu Lily-Rose Aslandogdu
Lily
Geraldine Chaplin Geraldine Chaplin
The Head Teacher
Liam Neeson Liam Neeson
The Monster (voice)

 

Дејство:

Во филмот го следиме 12-годишниот Конор (Lewis MacDougall) кој се обидува да се помири со болеста на својата мајка (Felicity Jones) и насилниците од училиштето, така што ќе побегне во фантастичен свет преполн со чудовишта. Чудовиштето се појавува во текот на ноќта, како и вообичаено тогаш се појавуваат чудовиштата. Но тоа не беше чудовиште кое Конор го очекувал. Очекувал чудовиште од ноќниот кошмар кој го прогонуваше секоја ноќ откако неговата мајка почнала да прима терапија, ноќни кошмари во кои се појавува темнината, ветерот и вриштење… Ова чудовиште е поинакво, и го бара од Конор она најопасното – ја бара вистината.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *