Ах, љубов моја aka Oh My Love (2017)

Ах, љубов моја - Ah, ljubov moja (2017)Во кината од април 2017.

Жанр: КомедијаРоманса

5.6/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Nikola-Kole Angelovski

Улоги: Nina Dean, Atanas AtanasovskiAleksandar MikicMarija KondovskaSonja StamboldzioskaRobert RistovZarko DimoskiErdoan MaksutKrste JovanovskiKristina LasovaValentin KostadinovskiEva SkenderovskaEdmond SotirAndon Jovanovski


Дејство:
Ах, љубов моја
е приказна за позната поп пеачка Сузан, која по успешната турнеја низ Турција и емотивните проблеми предизвикани од раскинувањето на долгогодишната љубовна врска, доаѓа во еден хотел да се одмори во мир и тишина, далеку од јавноста и новинарите. Меѓутоа, во хотелот се појавува нејзиниот поранешен љубовник Селпин, кој сака да се збогува со неа, по што сѐ тргнува наопаку. Изненадувачки средби, неочекувани личности и ситуации, кои на крајот сепак ќе завршат со среќен крај.

Спојлер...
Преземено од cineplexx.mk

Од 11 до 15 декември, македонскиот филм Ах, љубов моја ќе се емитува на Телма во вид на серија од пет продолженија.

Трејлер:

 

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *