Along With the Gods: The Two Worlds (2017)

Along With the Gods: The Two Worlds (2017)Во кината од декември 2017.

Жанр: Фантазија

/10

Година:  (2017)

Држава: 

Режија: Yong-hwa Kim

Улоги: Tae-hyun Cha, Jung-woo Ha, Ji-hun Ju, Kyung-soo Do, Lee Joon Hyuk, Won-hee Im, Gwang Jang

 

Дејство:

Along With the Gods: The Two Worlds е приказна за Ја-хонг, кој откако ненадејно умрел, е одведен во задгробен живот од страна на тројца чувари. Единствено кога ќе помине низ седум судења кои траат 49 дена, и докаже дека бил невин во човечкиот живот, ќе биде способен да се реинкарнира. Неговите тројца чувари се на негова страна во текот на судењето…
Премиерата на филмот Along With the Gods: The Two Worlds во кината ќе започне од 22 декември.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *