Ant-Man and the Wasp (2018)

Во кината од јули 2018.

Жанр: АкцијаАвантураНаучна-Фантастика

 

Година: (2018)

Држава:  / 

Режија:

Peyton Reed

 

Улоги:

Evangeline Lilly Hope van Dyne / The Wasp
Michelle Pfeiffer Janet van Dyne
Hannah John-Kamen Ghost
Paul Rudd Scott Lang / Ant-Man
Judy Greer Maggie Lang
Walton Goggins Sonny Burch
Michael Douglas Dr. Hank Pym
Michael Peña Luis
Laurence Fishburne Dr. Bill Foster / Goliath
Randall Park Jimmy Woo
David Dastmalchian Kurt
T.I. Dave
Abby Ryder Fortson Cassie Lang
Goran Kostic Anitolov

 

Дејство:

Премиера на продолжението, Атомската Мравка и Осата, закажана за 29 Јуни 2018 година. Во филмот главните улоги ќе ги имаат Evangeline Lilly и Paul Rudd, како “суперхерои“ – Осата и Атомската Мравка. Постојат индикации дека овој филм ќе биде искористен како увод на новиот лик Оса (WASP) во светот на Одмаздниците (The Avengers), во кој Атомската мравка веќе има своја позиција.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *