Baby Driver (2017)

Во кината од јуни 2017.

 

Жанр: АкцијаКриминалистичкиМузичкиТрилер

 

8.1

 

Година: (2017)

 

Држава:  / 

 

Режија: Edgar Wright

 

Улоги:

Ansel Elgort Ansel Elgort
Baby
Jon Bernthal Jon Bernthal
Griff
Jon Hamm Jon Hamm
Buddy
Eiza González Eiza González
Darling
Micah Howard Micah Howard
Barista
Lily James Lily James
Debora
Morgan Brown Morgan Brown
Street Preacher
Kevin Spacey Kevin Spacey
Doc
Morse Diggs Morse Diggs
Morse Diggs
CJ Jones CJ Jones
Joseph
Sky Ferreira Sky Ferreira
Baby’s Mom
Lance Palmer Lance Palmer
Baby’s Dad
Hudson Meek Hudson Meek
Young Baby
Viviana Chavez Viviana Chavez
Diner Waitress
Hal Whiteside Hal Whiteside
Cook
Flea Flea
Eddie
Lanny Joon Lanny Joon
JD
Jamie Foxx Jamie Foxx
Bats

 

Дејство:

Откако ќе биде вплеткан во работа со нарко бос, младиот бунтовен возач ќе биде вовлечен и во грабеж кој однапред ќе биде осуден на пропаст…

Бејби е млад и талентиран возач на автомобили кој се потпира на ритамот на музиката која нонстоп ја слуша за да биде најдобар во она што го работи. Меѓутоа, кога ќе ја запознае девојката на своите соништа, Бејби во ова ново познанство гледа прилика да побегне од криминалот. Сепак, откако мафијашот ќе го принуди да работи за него, Бејби ќе мора да се соочи со реалноста – со грабежот кој однапред е осуден на пропаст кој ќе стане закана за неговиот живот, љубовта и слободата.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *