Coco (2017)

Coco (2017)Во кината од ноември 2017.

Жанр: АнимиранАвантураКомедијаСемеенФантазијаМјузиклМистерија

9.2/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Adrian MolinaLee Unkrich
Улоги: Benjamin Bratt, Gael García Bernal, Renee Victor, Anthony Gonzalez

Дејство:

Анимираниот филм Coco говори за малиот 12-годишен Мигел (глас од Ентони Гонзалес) кој наспроти забраната од своите родители да се занимава со музика, сонува за тоа да стане врвен музичар како својот идол Ернесто де ла Круз (гласот на Бенџамин Брет). Во очајнички обид да го докаже својот талент, Мигуел ќе се најде во неверојатна шарена земја на мртвите и ќе покрене низа случувања поврзани со векови стара мистерија, која за навек ќе ги промени двата света. Попат ќе го запознае шармантниот измамник Хектор (глас од Гаел Гарсија Бернал) со кој тргнува на патување при кое ќе ја дознае реалната вистина за своето семејство.
Филмот Coco премиерно ќе започне со емитување од 22 ноември.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *