Daddy’s Home 2 (2017)

Во кината од ноември 2017.

 

Жанр: Комедија

 

 

 

Година: (2017)

 

Држава: 

 

Режија:

Sean Anders

 

Улоги:

Linda Cardellini Sara
Mark Wahlberg Dusty Mayron
Mel Gibson Kurt Mayron
Will Ferrell Brad Whitaker
John Cena Roger
John Lithgow Brad’s Dad / Mr. Whitaker
Alessandra Ambrosio Karen
Scarlett Estevez Megan
Owen Vaccaro Dylan
Didi Costine Adrianna
Oscar Wahlberg Roberto
Molly Schreiber Improv Actor #5- Maggie
Arthur Hiou Parent in Santa Land Line

 

Дејство:

Зимскиот хит од 2015 година “Daddy’s Home”, во кој главните улоги ги играа Mark Wahlberg и Will Ferrell, доби прв трејлер за продолжението кое ни доаѓа овој ноември. Засилувањето доаѓа со легендите Mel Gibson и John Lithgow, кои ќе ги играат родителите на овие главни херои.

Како ионака дисфункционалното семејство, во кое децата ги одгледуваат татко и очув, ќе се сложува после доаѓањето на карактерно спротивните дедовци, ни останува да видиме во првиот трејлер за филмот кој ветува одлична забава.

 

Трејлер:

 

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *