Despicable Me 3 (2017)

Во кината од јуни 2017.

 

Жанр: 

Анимиран , Акција , Авантура , КомедијаСемеен , Научна-Фантастика

 

Година: (2017)

 

Држава: САД

 

Режија: 

Kyle Balda , Pierre Coffin

 

Улоги:

Steve Carell Gru / Dru (voice)
Kristen Wiig Lucy (voice)
Trey Parker Balthazar Bratt (voice)
Miranda Cosgrove Margo (voice)
Dana Gaier Edith (voice)
Nev Scharrel Agnes (voice)
Pierre Coffin Minions / Museum Director / Additional Voice (voice)
Steve Coogan Fritz / Silas Ramsbottom (voice)
Julie Andrews Gru’s Mom (voice)
Jenny Slate Valerie Da Vinci (voice)
Michael Beattie TV Show Host / Scar-Faced Man (voice)
Andy Nyman Clive the Robot (voice)
Adrian Ciscato Niko (voice)
Brian T. Delaney Commercial Announcer / Military Officer / Additional Voice (voice)
Katia Saponenko Niko’s Mother (voice)

 

Дејство:

Најновата авантура на Гру и неговите мињони, е предизвикана со појавата на изгубениот брат близнак Дру, кому во оригиналната верзија гласот им го позајми комичарот Стив Карел. Еден од креаторите на South Park, Треј Паркер во оригиналната верзија гласот му го позајми на злобникот Балтазар Брет, кој како дете бил ѕвезда, но сега како возрасен е опседнат од ликот кој бил во 80-тите години. Балтазар ќе биде најголемиот непријател на Гру досега.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *