Дизни филмови кои ќе излезат во 2018 година

Дизни филмови кои ќе излезат во 2018 година:
1. Ralph Breaks the Internet: Wreck-it Ralph 2

Дизни филмови кои ќе излезат во 2018 годинаДатум: 21. ноември 2018

Режија: Phil Johnston, Rich Moore

Улоги: Kristen Bell, Mandy Moore, Alan Tudyk

Дејство: Шест години после “Wreck-It Ralph”, Ralph и Vanellope, сега се пријатели, пронаоѓаат безжичен рутер, кој ги води во нови авантури.

 

2. The Nutcracker and the Four Realms

Датум : 02. ноември 2018

Режија: Lasse Hallström, Joe Johnston

Улоги: Mackenzie Foy, Keira Knightley, Morgan Freeman

Повеќе за филмот…

 

3. Mulan

Датум: 02. ноември 2018

Режија: Niki Caro

Улоги: Yifei Liu

Дејство: Млада Кинеска девојка се претвора во воина за да го спаси својот татко. Игран филм правен според Дизни приказна “Mulan”.

 

4. Mary Poppins Returns

Датум: 25. декември 2018

Режија: Rob Marshall

Улоги: Emily Mortimer, Emily Blunt, Colin Firth

Дејство: Во време на Лондонска депресија, сега возрасната Џејн и Мајкл Бенкс, заедно со трите деца на Мајкл, ги посетува мистериозната Mary Poppins. Преку своите единствени волшебни вештини, со помош на својот пријател Џек, им помага на семејствата повторно да ја откријат радоста која недостасува во нивните животи.

5. Christopher Robin

Датум: 03. август 2018

Режија: Marc Forster

Улоги: Ewan McGregor, Hayley Atwell, Mark Gatiss

Дејство: Семеен човек од работничко семејство Christopher Robin го сретнува својот пријател од детството Winnie-the-Pooh, кој му помага повторно да ги открие радостите на животот.

6. Ant-Man and the Wasp

Датум: 06. јули 2018

Режија: Peyton Reed

Улоги: Evangeline Lilly, Michelle Pfeiffer, Paul Rudd

Повеќе за филмот…

 

7. Black Panther

Датум: 16. февруари 2018

Режија: Ryan Coogler

Улоги: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o

Повеќе за филмот…

 

 

8. Incredibles 2

Датум: 15. јуни 2018

Режија: Brad Bird

Улоги: Samuel L. Jackson, Holly Hunter, John Ratzenberger

Повеќе за филмот…

9. Solo: A Star Wars Story

Датум: 25. Maj 2018

Режија: Ron Howard

Улоги: Emilia Clarke, Clint Howard, Paul Bettany

 

 

 

10. Avengers: Infinity War

Трејлерот за Avengers: Infinity War го сруши рекордот на гледаност

Датум: 04. мај 2018

Режија: Anthony Russo, Joe Russo

Улоги: Dave Bautista, Karen Gillan, Tom Holland

Повеќе за филмот…

 

11. A Wrinkle in Time

Датум: 09. март 2018

Режија: Ava DuVernay

Улоги: Chris Pine, Reese Witherspoon, Zach Galifianakis, Michael Peña, Oprah Winfrey

Повеќе за филмот…

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *