Downsizing (2017)

Во кината од декември 2017.

 

Жанр: КомедијаДрамаНаучна-Фантастика

 

5.8/10

 

Година: (2017)

 

Држава: 

 

Режија: Alexander Payne

 

Улоги:

Matt Damon Paul Safranek
Christoph Waltz Dusan Mirkovic
Hong Chau Ngoc Lan Tran
Kristen Wiig Audrey Safranek
Rolf Lassgård Dr. Jorgen Asbjørnsen
Ingjerd Egeberg Anne-Helene Asbjørnsen
Udo Kier Konrad
Søren Pilmark Dr. Andreas Jacobsen
Jayne Houdyshell Paul’s Mother
Jason Sudeikis Dave Johnson
Maribeth Monroe Carol Johnson
Phil Reeves Audrey’s Dad Larry
James Van Der Beek Anesthesiologist
Alison J. Palmer Anesthesiologist’s Wife
Tim Driscoll Good Friend Tim (as Timothy Edmund Driscoll)

 

Дејство:

Норвешки научник открил начин како ги намали луѓето до висина од десетина сантиметри, и предложил 200-годишен период на транзиција во кој тоа би се остварило. Пол Сафранек (Мет Дејмон) и неговата жена Одри (Кристен Виг) одлучуваат да го напуштат стресниот живот во Омаха, и да подлегнат на смалување и да продолжат да живеат во новооснованата заедница на “малечки луѓе“. Но, тоа предизвикува целосна промена на навиките…

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *