Early Man (2018)

Early Man (2018)Во кината од јануари 2018.

Жанр: АнимиранАвантураКомедијаСемеенФантазија

/10

Година: (2018)

Држава:  

Режија: Nick Park

Улоги: Timothy SpallTom HiddlestonEddie RedmayneMaisie Williams

 

Дејство:

Early Man е урнебесна праисториска авантура направена во познатиот анимациски стил на Aardman. Сместена во доба на праисторијата, кога опасните ѕверки и влакнестите мутанти господареле со земјата, приказната го следи пештерскиот човек Даг кој заедно со својот најдобар пријател, дивата свиња Хогноб, се обидуваат да го обединат нивното племе во борбата против моќните непријатели кои им се закануваат.
Премиерата на анимираната авантура Early Man во кината започнува од 25 јануари.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *