Ennemi public (2016)

Ennemi public (2016)Мрежа:

Жанр: Криминалистички, Драма, Мистерија

7.5/10

Година: (2016)

Држава:

Автори: Matthieu Frances, Christopher Yates, Antoine Bours

Улоги: Stéphanie Blanchoud, Clément Manuel, Jean-Jacques Rausin, Philippe Jeusette, Angelo Bison, Philippe Jeusette, Laura Sepul, Vincent Londez

 

Дејство:

Дејството во серијата Ennemi public се одвива околу Гај Беранџер (Angelo Bison), убиец на деца, кој после 20 години поминати во затвор е пуштен на слобода. Соочен со гневот на јавноста, тој наоѓа засолниште во манастир во мало место во белгиските Ардени. Тој е под надзор на младата полицајка Клои Мулер (Stephanie Blanchoud). Но, набргу после неговото пуштање на слобода, исчезнува едно девојче…

Серијата Ennemi public е обновена за втора сезона.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *