ТВ Водич – серии кои ќе ги гледаме оваа есен, комплетен список

Уште една телевизиска сезона е пред нас и поради тоа ФилмовиМК за Вас ги издвои оние најпопуларните и најквалитетни серии кои не очекуваат. На списокот има преку 180 серии, 50-тина ќе имаат своја премиера годинава, останатите се повратнички, а некои претставуваат свој меѓусезонски специјал, а некои завршуваат со свој специјал или финална епизода.

Датум Серија Статус Мрежа
19. август Halt & Catch Fire 4 сезона
20. август Dice 2 сезона
Episodes 5 сезона
The Last Ship 4 сезона
Survivor’s Remorse 4 сезона
25. август Disjointed нова
The Tick нова
1. септември Narcos 3 сезона
5. септември American Horror Story: Cult 6 сезона
Doctor Foster 2 сезона
6. септември You’re the Worst 4 сезона
Back нова Channel4UK
7. септември Safe House 2 сезона
Tin Star нова
8. септември BoJack Horseman 4 сезона
Cold Feet 7 сезона
One Mississippi 2 сезона
9. септември Con Man нова
10. септември The Deuce нова
Fear the Walking Dead 3 сезона
The Orville нова
Outlander 3 сезона
 11. септември  Rellik нова
12. септември The Mindy Project 6 сезона
13. септември Broad City 4 сезона
South Park 21 сезона
14. септември Better Things 2 сезона
Glitch  2 сезона
15. септември American Vandal  нова
17. септември 69th Primetime Emmy Awards
Vice Principals 2 сезона
El Chapo 2 сезона
18. септември The State нова
На терапија нова
20. септември The Good Place 2 сезона
Channel Zero 2 сезона
Porters нова
21. септември Gotham  4 сезона
Bad Blood нова City Kanadska Tv Mreza
22. септември Fuller House 3 сезона
Transparent 4 сезона
24. септември Star Trek: Discovery нова
25. септември The Big Bang Theory 11 сезона
The Brave нова
The Good Doctor нова
Kevin Can Wait  2 сезона
Me, Myself & I нова
Scorpion 4 сезона
The Voice 13 сезона
The Opposition With Jordan Klepper нова
Alias Grace нова
Murdoch Mysteries 11 сезона
26. септември Brooklyn Nine-Nine 5 сезона
Bull 2 сезона
Law and Order True Crime нова
Lethal Weapon 2 сезона
The Mick  2 сезона
NCIS 15 сезона
NCIS: New Orleans 4 сезона
This Is Us 2 сезона
27. септември American Housewife 2 сезона
The Blacklist 5 сезона
Chicago P.D. 5 сезона
Criminal Minds 13 сезона
Designated Survivor 2 сезона
Empire 4 сезона
The Goldbergs 5 сезона
Law & Order: Special Victims Unit 19 сезона
Modern Family  9 сезона
SEAL Team  нова
Speechless 2 сезона
Star 2 сезона
Survivor 35 сезона
Liar нова
28. септември Chicago Fire 6 сезона
Great News 2 сезона
Grey’s Anatomy 14 сезона
How to Get Away With Murder 4 сезона
Nathan For You 4 сезона
StartUp 2 сезона
Superstore 3 сезона
Will & Grace 9 сезона
29. септември Blue Bloods 8 сезона
Okkupert 2 сезона TV2Norway - Норвешка телевизија
The Exorcist 2 сезона
Hawaii Five-0  8 сезона
Hell’s Kitchen 17 сезона
MacGyver  2 сезона
Marvel’s Inhumans нова
Big Mouth нова
Club de Cuervos 3 сезона
The Magic School Bus Rides Again нова
Real Rob  2 сезона
Tin Star нова
Z Nation 4 сезона
1. октомври Bob’s Burgers 8 сезона
Curb Your Enthusiasm 9 сезона
Extinct нова
Family Guy 16 сезона
Ghosted нова
The Last Man on Earth 4 сезона
NCIS: Los Angeles 9 сезона
The Disappearance нова
Shark Tank 9 сезона
The Simpsons 29 сезона
Ten Days in the Valley нова
Wisdom of the Crowd нова
2. октомври 9JKL нова
Young Sheldon нова
The Gifted нова
Lucifer 3 сезона
3. октомври Black-ish 4 сезона
Fresh Off the Boat 4 сезона
Kevin (Probably) Saves the World нова
The Mayor нова
The Middle 9 сезона
Queen Sugar 2 сезона
5. октомври Scandal 7 сезона
Van Helsing 2 сезона
Ghost Wars нова
6. октомври Once Upon a Time 7 сезона
Suburra нова
Superstition нова
8. октомври Madam Secretary  4 сезона
9. октомври Supergirl  3 сезона
Valor нова
10. октомври DC’s Legends of Tomorrow 3 сезона
The Flash  4 сезона
Our Girl 3 сезона
11. октомври Chance 2 сезона
Dynasty нова
Mr. Robot 3 сезона
Riverdale  2 сезона
The Shannara Chronicles 2 сезона
12. октомври Arrow 6 сезона
I Love You, America нова
Red Dwarf 12 сезона
Supernatural 13 сезона
13. октомври Crazy Ex-Girlfriend 3 сезона
Jane The Virgin 4 сезона
Lore нова
Mindhunter нова
Dirk Gently’s Holistic Detective Agency 2 сезона
15. октомври White Famous нова
Good Behaviour  2 сезона
Berlin Station 2 сезона
16.октомври Travelers 2 сезона
17. октомври Lourdermilk нова
Hit the Road нова
18. октомври Freakish 2 сезона
Frontier 2 сезона
22. октомври The Walking Dead 8 сезона
Graves  2 сезона
Сенки над Балканот нова
24. октомври At Home With Amy Sedaris нова
The End Of The F***ing World нова Channel4UK
The Last O.G. нова
25. октомври Ryan Hansen Solves Crimes on Television нова
27. октомври Blindspot   3 сезона
Stranger Things  2 сезона
28. октомври Meso нова
30. октомври Superior Donuts  2 сезона
Инсајдер нова
31. октомври Major Crimes  6 сезона
1. ноември Stan Against Evil  2 сезона
2. ноември S.W.A.T. нова
Mom  5 сезона
Life In Pieces  3 сезона
5. ноември The Girlfriend Experience  2 сезона
Shameless  8 сезона
SMILF нова
Frankie Drake Mysteries нова
6. ноември Babylon Berlin нова
7. ноември Teachers   2 сезона
Fate/Apocrypha нова
Damnation нова
10. ноември Lady Dynamite 2 сезона
12. ноември No Activity нова
14. ноември Future Man нова
17. ноември The Punisher нова
19. ноември Search Party 2 сезона
21. ноември Marvel’s Runaways нова
22. ноември Godless нова
23. ноември She’s Gotta Have It нова
29. ноември Vikings 5 сезона
Happy! нова
1. декември East Los High финале
Dark нова
6. декември Shut Eye 2 сезона
Knightfall нова
8. декември The Crown 2 сезона
15. декември Wormwood нова
El Chapo 2 сезона
18. декември Gunpowder нова
25. декември Call the Midwife специјал
Doctor Who 2017 Christmas Special специјал
29. декември Black Mirror 4 сезона

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *