Everything, Everything (2017)

Во кината од мај 2017.

 

Жанр: ДрамаРоманса

 

6.3/10

 

Година: (2017)

 

Држава: 

 

Режија: Stella Meghie

 

Улоги:

Amandla Stenberg Maddy
Nick Robinson Olly
Anika Noni Rose Pauline
Ana de la Reguera Carla
Taylor Hickson Kayra
Danube Hermosillo Rosa (as Danube R. Hermosillo)
Dan Payne Joe
Fiona Loewi Mae
Sage Brocklebank Astronaut
Robert Lawrenson Mr. Waterman
Peter Benson Dr. Chase
Françoise Yip Dr. Francis
Farryn VanHumbeck Ruby
Marion Eisman Nurse Janet
Allison Riley Police Officer #1

 

Дејство:

17-годишната Меди Витиер има многу ретка болест која не ѝ дозволува да живее како останатите. Имено, таа не смее да ја напушта својата куќа, а кога некој ќе ѝ дојде на гости, постои целосна процедура околу влегувањето во куќата. Таа живее со мајка си, докторка, која води грижа за нејзиното здравје, и медицинската сестра Карла. Меди како мала ги изгубила нејзиниот татко и брат во несреќа, и единствена личност која ја познава е нејзината мајка, која би дала сѐ за неа. Кога во соседната куќа ќе се всели момчето Оли Брајт со своето по малку чудно семејство, приказната на Меди штотуку почнува. Таа по полека се вљубува во Оли којшто е спремен да жртвува сѐ, за да може таа барем еден ден да живее надвор од нејзината сигурна куќа.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *