Ferdinand (2017)

Ferdinand (2017)Во кината од декември 2017.

Жанр: АвантураАнимиранКомедијаСемеенФантазија

6.6/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Carlos Saldanha

Улоги:  John Cena, Kate McKinnonBobby CannavaleGabriel Iglesias, Tom Kane, Carlos Saldanha, Jeremy Sisto …

 

Дејство:

Ferdinand е бик со големо срце, кој повеќе би сакал да мириса цвеќе, отколку да се бори против други бикови. Откако луѓето погрешно го доживеале како една разгневена ѕверка, го заробуваат Ferdinand и го одведуваат подалеку од дома. Одлучен да се врати кон своето семејство, тој формира тим со крајни спротивности и тргнува на неверојатна мисија. Приказната за Ferdinand е сместена во Шпанија и докажува дека предрасудите не смеат да постојат и дека не треба да судиме на некој бик според неговиот изглед.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *