Филмови во конкуренција за Оскар за специјални ефекти

ФилмовиМК ви ги претставува 20-те најдобри, кои се избрани да бидат во конкуренција за овогодишниот Оскар за специјални ефекти:

 

Alien: Covenant

Beauty and the Beast

Blade Runner 2049

Dunkirk

Ghost in the Shell

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Jumanji: Welcome to the Jungle

Justice League

Kong: Skull Island

Life

Logan

Okja

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

The Shape of Water

Spider-Man: Homecoming

Star Wars: The Last Jedi

Thor: Ragnarök

War for the Planet of the Apes

Wonder Woman

 

Кој е вашиот фаворит?

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *