Finding Escobar’s Millions (2017)

Finding Escobar's Millions (2017)Мрежа: 

Жанр: Документарен

/10

Година: (2017)

Држава: 

Автори:

Улоги: Doug Laux, Ben Smith

 

 

Дејство:

Документарната серија Finding Escobar’s Millions е нова серија на каналот Дискавери која ја следи потрагата по огромни количини пари кои колумбискиот нарко бос Пабло Ескобар рекол дека ги сокрил на страна. Како што беше прикажано во серијата Narcos огромни количини пари се закопани насекаде низ Колумбија спакувани и складирани во буриња. Двајца поранешни разузнавачки агенти на ЦИА ја започнуваат својата потрага за милионите или дури билионите долари во готовина кои се сокриени низ Колумбија. Doug Laux и Ben Smith се поранешни ЦИА агенти и во оваа серија тие соработуваат со ДЕА агентите кои биле назначени во оригиналниот случај и им помогнале да се инфилтрираат во поблискиот круг на Ескобар…

Премиерата на Finding Escobar’s Millions започна од 4 ноември на каналот Дискавери.

Трејлер:

 

 

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *