Happy End (2017)

Happy End (2017)Во кината од декември 2017.

Жанр: Драма

7.0/10

Година: (2017)

Држава:   

Режија: Michael Haneke

Улоги: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant, Mathieu Kassovitz, Fantine Harduin, Franz Rogowski, Loubna Abidar, Nabiha Akkari

 

Дејство:

Happy End е драма чија приказна се врти околу богатото семејство Лорент, кое води успешна градежна компанија која ја основал сега сенилната глава на семејството, Џорџ. Работата сега ја води неговата темпераментна ќерка Ен, која губи трпение со својот возрасен, но немарлив син Пјер. Братот на Ана, Томас, го поминува поголемиот дел од своето време грижејќи се за своите работи и жонглирајќи со љубовните афери, додека неговата отуѓена 13-годишна ќерка Ив гледа со гадење на тие незадоволни луѓе околу себе.
Филмот Happy End тргнува во кината од 22 декември.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *