Hostiles (2017)

Во кината од декември 2017.

 

Жанр: АвантураДрамаВестерн

 

8.9/10

 

Година: (2017)

 

Држава:

 

Режија: Scott Cooper

 

Улоги:

Christian Bale Captain Joseph J. Blocker
Rosamund Pike
Ben Foster
Peter Mullan
Jesse Plemons
Stephen Lang
Paul Anderson
Q’orianka Kilcher Moon Deer
Rory Cochrane Metz
Timothée Chalamet Private Philippe DeJardin
Adam Beach Black Hawk
Scott Wilson Cyrus Lounde
Tanaya Beatty Living Woman
Wes Studi Chief Yellow Hawk
Bill Camp
Robyn Malcolm Minnie McGowan
David Midthunder Buffalo Man
Ryan Bingham Sergeant Malloy
Luce Rains Virgil Lounde
Scott Anderson Muny

 

Дејство:

Со дејствието сместено во 1892 година, Hostiles ни раскажува приказна за легендарниот воен капетан, кој после цврстиот отпор и спротивставување, неволно прифаќа да го следи умирачкиот шаенски борбен поглавица и неговото семејство до нивната племенска земја. Во обидот да преминат напорно и опасно патување од изолираната воена база во Ново Мексико до тревнастата Монтана, некогаш соперници, а денес сојузници ќе сретнат млада вдовица чие семејство е убиено. Со заеднички сили ќе го пребродат патувањето низ опасните предели и средби со непријателски настроените Команчи кои ќе ги сретнат на патот.

Премиерата на филмот Hostiles е закажана за 29 декември.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *