Justice League (2017)

Justice League (2017)Во кината од ноември 2017.

Жанр: АкцијаАвантураФантазијаНаучна-Фантастика

 

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Zack Snyder

Улоги: Ben Affleck, Gal Gadot, Jason Momoa, Ezra Miller, Ray Fisher, J.K. Simmons, Amy Adams, Connie Nielsen, Jeremy Irons, Diane Lane, Amber Heard, Joe Morton, Billy Crudup, Ciaran Hinds, Kiersey Clemons, Willem Dafoe, Jesse Eisenberg, Henry Cavill

 

Дејство:

Носејќи ја во себе вербата во човечките способности, и инспириран од несебичните дела на Супермен, Брус Вејн бара помош од својот нов сојузник Дајана Принц, за да се спротивстави на моќниот непријател. Заедно, Бетмен и Вондер Воман ги предводат некои од новите суперхерои со цел да го поразат злото кое се насобрало над нив. Но и покрај таа лига на херои (Justice League) која ја сочинуваат Бетмен, Вондер Воман, Аквамен, Киборг и Флеш – можеби е веќе предоцна за да се спаси планетата од катастрофа…

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *