Kickboxer: Retaliation (2018)

Kickboxer: Retaliation (2018) Kickboxer: RetaliationВо кината од јануари 2018.

Жанр: АкцијаДрама

/10

Година: (2018) 

Држава: 

Режија: Dimitri Logothetis

Улоги: Alain Moussi, Christopher Lambert, Jean-Claude Van Damme, Mike Tyson, Hafþór Júlíus Björnsson, Sara Malakul Lane, Sam Medina, Steven Swadling, Miles Strommen, Jessica Jann, Maxime Savaria

 

Дејство:

Година дена после настаните во “Kickboxer: Vengeance”, во новиот филм Kickboxer: Retaliation, Курт Слоан е одлучен никогаш да не се врати во Тајланд. Меѓутоа, додека е вклучен за првак во ММА борба, ќе биде насилно вратен – овој пат во затвор. Тамо доспеал бидејќи некој сака да се бори против огромната “ѕверка“ со име Монгкут. Ако се согласи, Курт ќе добие 2 милиони долари и ќе биде слободен. Иако првично одбива, откако ќе биде распишана потерница по него, нема да му остане ништо друго освен да се бори…
Премиерата на филмот Kickboxer: Retaliation во кината е закажана за 26 јанури.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *