Kingsman: The Golden Circle (2017)

Во кината од септември 2017.

 

Жанр: АкцијаАвантураКомедија 

 

7.4/10

 

Година: (2017)

 

Држава:  / 

 

Режија: Matthew Vaughn

 

Улоги:

Taron Egerton Gary ‘Eggsy’ Unwin
Channing Tatum Agent Tequila
Pedro Pascal Agent Whiskey
Sophie Cookson Roxy
Halle Berry Ginger
Mark Strong Merlin
Jeff Bridges Agent Champagne
Julianne Moore Poppy
Colin Firth Harry Hart
Poppy Delevingne Clara Von Gluckfberg
Hanna Alström Princess Tilde
Vinnie Jones
Edward Holcroft Charlie Hesketh
Samantha Womack Michelle Unwin
Elton John
Lena Endre Queen of Sweden
Alexandra Ford VIP Festival Goer

 

Дејство:

Пред три години во кината можевме да ја погледнеме одличната акциона комедија “Kingsman: The Secret Service“ која го освои светот, а сега ни пристигнува новото продолжение од кое многу се очекува!

Кингсман: Тајна Служба нѐ воведе во светот на Кингсман – независна, меѓународна разузнавачка агенција, чија главна цел е оддржување безбедност во светот. Во новото продолжение нашите херои се соочуваат со нови предизвици. Нивното седиште е уништено, па патувањето ќе ги доведе до откритие на сродна шпионска агенција во САД, Стејтсман која датира од времето кога обете агенции се основани. Во новата авантура која ги тестира нивните граници и сили, овие две агенции ќе мораат да се здружат за да го победат немилосрдниот заеднички непријател.

Во главните улоги повторно се наоѓаат: Тарон Егертон и Колин Фирт, а ним им се придружуваат големите (актерски) ѕвезди: Џулиен Мур, Ченинг Татум, Хали Бери, Педро Паскал, Џеф Бриџис, Вини Џонс и Елтон Џон. Режијата повторно ја потпишува Метју Вон кој и овој пат го напишал сценариото со Џејн Голдман.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *