LA to Vegas (2017)

LA to Vegas (2017)Мрежа: 

Жанр: Комедија

/10

Година: (2017)

Држава: 

Автори: Lon ZimmetSteven Levitan

Улоги: Dylan McDermottAmir TalaiKim Matula, Ed Weeks, Nathan Lee Graham, Olivia Macklin, Peter Stormare

 

Дејство:

LA to Vegas е хумористична серија која ја следи посадата на една авио компанија и нејзините ексцентрични патници кои секој викенд летаат од Лос Анџелес кон Лас Вегас. Актерската постава ја сочинуваат Kim Matula (UnREAL), Ed Weeks (The Mindy Project), Nathan Lee Graham (The Comeback, Hitch), Olivia Macklin (The Young Pope), Peter Stormare (Prison Break, The Big Lebowski) и освојувачот на Златен глобус Dylan McDermott (The Practice, American Horror Story, Hostages).
LA to Vegas е закажана за 2 јануари 2018.

Трејлер:

 

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *