Lady Bird (2017)

Lady Bird (2017)Во кината од ноември 2017.

Жанр: Комедија

8.3/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Greta Gerwig

Улоги: Saoirse Ronan, Odeya Rush, Danielle Macdonald, Jordan Rodrigues, Laurie Metcalf, Kathryn Newton, Jake McDorman, Timothée Chalamet, Laura Marano

Дејство:

Дејството во филмот Lady Bird е сместено во Сакраменто 2002 година во периодот на турбулентна американска економија. Калифорниската медицинска сестра Марион МекФерсон работи неуморно за да може нејзиното семејство да преживее, откако нејзиниот маж ќе остане без работа. Освен финансиски проблеми, Марион има бурна врска со својата ќерка Кристина, која, иако не сака тоа да си го признае, е иста како неа: полна со љубов, силна волја и сака да размислува за сѐ.
Lady Bird започна со емитување во кината од 3 ноември.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *