Little Bitches (2018)

Little Bitches (2018)Во кината од јануари 2018.

Жанр: Комедија

/10

Година: (2018)

Држава: 

Режија: Nick Kreiss

Улоги: Jennette McCurdy, Kiersey Clemons, Virginia Gardner, Moises Arias, Karan Soni, Adrian Voo, Jaime Camil, Zachary Knighton, Kate Berlant, Andrew Santino, Brianne Howey, Adam Lustick, Khary Payton, Chloe Bridges, Beth Dover, Irene Choi, Max Daniels, Laura Hayes, Radek Lord, Jacqueline Elyse Rosenthal, Moriel Adimor, Gary Palmer, Natasha Knapton, Camilo Alonso

 

Дејство:

Little Bitches е претстојна американска комедија од режисерот и сценарист Nick Kreiss. Главни ѕвезди во филмот се Jennette McCurdy, Kiersey Clemons и Virginia Gardner.

Приказната во Little Bitches говори за две најдобри пријателки кои се обидуваат повторно да се поврзат со поранешната пријателка пред завршната забава на која сите ветиле дека ќе ги отворат своите писма за прифаќање на колеџот…

Филмот Little Bitches доаѓа во кината на 23 јануари 2018 година.

Во продолжение погледнете го red-band трејлерот (само за постари од 17 години).

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *