M.F.A. (2017)

m-f-a-2017Во кината од … 2017.

 

Жанр: Трилер

 

6.6/10

 

Година: (2017)

 

Држава: 

 

Режија: Natalia Leite

 

Улоги:

Francesca Eastwood Noelle
Clifton Collins Jr. Kennedy
Michael Welch Mason
Leah McKendrick Skye
Andrew Caldwell Ryder
Peter Vack Luke
David Sullivan Cavanaugh
Liberty Hobbs Marcy
Adam Lazarre-White Lieutenant Kelly
Mike C. Manning Jeremiah
Kate Alden Crying Student
Kyler Pettis Conor
Nicholas Walker Art Buyer
Kelly Walker Katie
Marlon Young Professor Rudd
Nicholas Adam Clark Frat Boy #1
Kyle McKeever Calvin
Mariah Owen Charlotte

 

Дејство:

Студентка по уметност добива неочекуван извор на инспирација откако случајно ќе го заколе нејзиниот силувач.

Неочекувана одмаздничка е родена, и таа сака да ги казни сите силувачи на студентки кои слободно шетаат низ градот…

 

Трејлер:

M.F.A. (2017)

M.F.A. (2017) – Tаа сака да ги казни сите силувачи на студентки. Повеќе на линкот: goo.gl/8oqJ5p

Публикувахте от ФилмовиМК в 25 септември 2017 г.

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *