Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)Во кината од јули 2018.

Жанр: Мјузикл

/10

Година: (2018)

Држава: 

Режија: Ol Parker

Улоги: Amanda Seyfried, Lily James, Christine Baranski, Meryl Streep, Colin Firth, Pierce Brosnan, Stellan Skarsgård, Andy Garcia, Dominic Cooper, Julie Walters, Cher, Jeremy Irvine

 

Дејство:

Филмот за кој зборуваа сите медиуми целото лето конечно го доби својот прв трејлер! Приказната во Mamma Mia! Here We Go Again ги следи познатите ликови кои и овој пат ги глумат Аманда Сејфрид, Пирс Броснан и Колин Фирт, а продолжението ќе пристигне на големите платна во 2018 година со музичка позадина од некои хитови од ‘ABBA’ кои не сме ги слушнале во првиот филм од 2008 година.
Премиерата на филмот Mamma Mia! Here We Go Again се очекува да започне од јули 2018 година.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *