Mission: Impossible 6 (2018)

Mission: Impossible 6 (2018)Во кината од јули 2018.

Жанр: АкцијаАвантураТрилер

/10

Година: (2018)

Држава: 

Режија: Christopher McQuarrie

Улоги: Tom Cruise, Henry Cavill, Simon Pegg, Vanessa Kirby, Rebecca Ferguson, Michelle Monaghan, Alec Baldwin, Angela Bassett, Ving Rhames, Sean HarrisSian Brooke

 

Дејство:

Mission: Impossible 6 е претстоен американски акционо-шпиунски филм, напишан, ко-продуциран и режиран од Christopher McQuarrie. Ова е шесто продолжение на филмскиот серијал Невозможна мисија, во кое главните улоги ги имаат/репризираат Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Ving Rhames, Simon Pegg, Michelle Monaghan, Alec Baldwin и Sean Harris, како и Henry Cavill, Vanessa Kirby, Sian Brooke и Angela Bassett кои се приклучуваат на франшизата.
Снимањето започна во Париз во април, а ќе се снима и во Лондон, Индија, Нов Зеланд и Норвешка. Филмот се очекува својата премиера да ја започне на 27 јули 2018 година, издаден од Paramount Pictures, и ќе биде прв филм во серијалот кој ќе биде издаден во 3D.
Официјалниот опис на филмот Mission: Impossible 6 сѐ уште не е познат.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *