Mom and Dad (2017)

Mom and Dad (2017)Во кината од јануари 2018.

Жанр: ХорорТрилер

/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Brian Taylor

Улоги: Nicolas Cage, Selma Blair, Anne Winters, Lance Henriksen, Joseph D. Reitman, Rachel Melvin, Olivia Crocicchia

 

Дејство:
Mom and Dad е американски хорор филм од режисерот и сценарист Брајан Тејлор. Ѕвездите на филмот се Николас Кејџ и Селма Блер, кои глумат родители две деца. Тинејџерка и нејзиниот брат мораат да ги преживеат дивите 24 часа, при кој масовна хистерија од непознато потекло, предизвикува нивните родители да станат насилни кон своите деца.

Филмот Mom and Dad доаѓа во кината на 19 јануари 2018.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *