Murder on the Orient Express (2017)

Murder on the Orient Express (2017)Во кината од ноември 2017.

 

Жанр: Криминалистички, ДрамаМистерија 

 

 

 

Година: (2017)

 

Држава:  / 

 

Режија: Kenneth Branagh

 

Улоги:

Johnny Depp Ratchett
Michelle Pfeiffer Mrs. Hubbard
Daisy Ridley Mary Debenham
Penélope Cruz Pilar Estravados
Willem Dafoe Gerhard Hardman
Kenneth Branagh Hercule Poirot
Judi Dench Princess Dragomiroff
Marwan Kenzari Pierre Michel
Josh Gad Hector MacQueen
Lucy Boynton Countess Andrenyi
Olivia Colman Hildegarde Schmidt
Manuel Garcia-Rulfo Marquez
Miranda Raison Sonia Armstrong
Derek Jacobi Edward Masterman
Tom Bateman Bouc
Leslie Odom Jr. Dr. Arbuthnot
Adam Garcia Italian Fan
Sergei Polunin Count Andrenyi
Honey Holmes Funeral Mourner (as Angela Holmes)

 

Дејство:

Филмот Murder On The Orient Express (Убиство во Ориент Експрес) е во режија на Кенет Брана и претставува адаптација на истоимениот книжевен класик на најпознатата писателка на криминалистички романи Агата Кристи. Брана покрај режијата ја има и улогата на Херкул Поаро, детективот кој ќе мора да го реши убиството во возот од насловот кој е заглавен во снег на Балканот некаде помеѓу Винковац и Славонски Брод.

Семјуел Едвард Рачет (Џони Деп) е пронајден избоден (12 пати со нож) во своето купе. Во возот со Поаро имало 13 лица кои на прв поглед немаат ништо заедничко, но тоа ќе се промени кога ќе се открие вистинскиот идентитет на убиениот и повеќето останати во возот. Жртвиното криминално минато открива јасен мотив, дури и оправдување за убиството, но кој е убиецот? Херкул Поаро тргнал во битка со времето да ја реши загатката пред убиецот да нападне повторно.

Премиерата е закажана за 10 ноември.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *