My Pure Land (2017)

Во кината од … 2017.

 

Жанр: Драма

 

8.4/10

 

Година: (2017)

 

Држава: 

 

Режија: Sarmad Masud

 

Улоги:

Suhaee Abro
Salman Ahmed Khan
Razia Malik
Tayyab Ifzal
Eman Fatima
Syed Tanveer Hussain
Sahib Ahmad Ahmad (as Sahib)
Ahsen Murad
Atif Akhtar Bhatti
Malik Aslam

 

Дејство:

Заснован според вистинита приказна за мајка која живее со две ќерки во руралниот дел на Пакистан. Кога ќе се соочи со 200 бандити, таканаречена “милиција“, таа е принудена да ја брани својата земја по секоја цена. Филмот My Pure Land ќе ја претставува Британија за Оскар во категоријата најдобар филм на странски јазик.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *