S.M.A.R.T. Chase / SMART Chase (2017)

S.M.A.R.T. Chase / Smart Chase: Fire & Earth / The Shanghai JobВо кината од јануари 2018.

Познат и како: Smart Chase: Fire & Earth или The Shanghai Job

Жанр: АвантураАкцијаКриминалистичкиДрамаМистеријаРомансаТрилер

4.9/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Charles Martin

Улоги: Orlando Bloom, Lei Wu, Simon Yam, Hannah Quinlivan, Lynn Hung, Jing Liang, Da Ying, Xing Yu

 

Дејство:
Приказната во филмот S.M.A.R.T. Chase (SMART Chase) се одвива во Кина, каде пропаднатиот приватен агент за обезбедување Дени Стратон (Орландо Блум) е деградиран во обезбедување на пониско ниво, откако била украдена слика од Ван Гог која требало да ја чува. Тој добива нова шанса да ја поврати својата репутација кога ќе добие ретка шанса да транспортира вреден кинески антиквитет од Шангај. На патот во извршување на мисијата, тој ќе биде нападнат во заседа, притоа безбедноста на девојката која ја сака е загрозена, па Дени мора да соработува со својот тим експерти за да ја спаси, истовремено да го надмудри генијалецот кој стои зад грабежот…
Премиерата на филмот S.M.A.R.T. Chase е закажана за 29 јануари 2018.

Трејлер:

 

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *