Soleil battant aka Sunbeat (2017)

Soleil battant aka Sunbeat (2017)Во кината од декември 2017.

Жанр: Драма

7.2/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Clara Laperrousaz, Laura Laperrousaz

Улоги: Ana Girardot, Clément Roussier, Océane Le Caoussin, Margaux Le Caoussin, Teresa Madruga, Paulo Calatré, Agathe Bonitzer

 

Дејство:

Приказната во филмот Soleil battant се одвива околу Габриел и Ирис, кои во текот на празниците се враќаат во семејната куќа во Португалија со нивните две ќерки, Ема и Зои, неодоливи шестгодишни близначки. Во срцето на соларниот пејзаж, меѓу капење во реката и смеата на нивните деца, минатото на овој пар почнува да испливува на површина…

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *