Split (2017)

7. Split

Split (2016)Во кината од јануари 2017.

Жанр: ХорорТрилер

 7.3/10

Година: (2017)

Држава:  

Режија:  M. Night Shyamalan

Улоги: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Haley Lu Richardson, Jessica Sula, Betty Buckley

 

Дејство:

Филмот Split е приказна која задира во мистериозниот човечки ум. Додека менталната подвоеност веќе долго време ја фасцинира науката, се верува дека едно човечко битие може да манифестира единствени физички атрибути за секоја личност која што ја поседува. Иако на Кевин, неговата психијатарка др. Флечер му потврдила дека има 23 различни личности, останува се уште под знак прашање која личност доминира над останатите. Принуден да киднапира три тинејџерки водени од тврдоглавата Кејси, Кевин започнува војна за опстанок меѓу себе и сите личности во себе – како и со сите околу себе.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *