#SquadGoals (2017)

#SquadGoals (2017)Во кината од …2018.

Жанр: ДрамаТрилер

/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Danny J. Boyle

Улоги: Corey Fogelmanis, Pedro Correa, Kennedy Lea Slocum, Alexa Mansour, Alissa Latow, Sheryl Lee, Sherri Saum, Paris Berelc

 

Дејство:

#SquadGoals е филм за Саманта Хоџис, амбициозна средношколка, која е сериозна новинарка, како за училишните весници, така и за годишникот, а подеднакво сериозен однос има и кон своите пријатели Нејт, Џилијан и Руди, кои се бореле за неа да добие школска стипендија за колеџ.
Меѓутоа, проблемите ќе започнат кога Емили, која е советник за стипендии, ќе ги извести дека двајца стипендисти и колеги на Саманта се убиени…

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *