Star Wars: The Last Jedi (2017)

Star Wars The Last Jedi (2017) Во кината од декември 2017.

Жанр: АвантураАкцијаФантазијаНаучна-Фантастика

/10

Година: (2017)

Држава:

Режија: Rian Johnson

Улоги: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern, Benicio Del Toro

Дејство:

Во новото поглавје од сагата кое се надоврзува на претходното остварување Star Wars: The Force Awakens, Реј го продолжува своето епско патување кое ја открива мистеријата од минатото во друштво на Фин, По и Лук Скајвокер…

Светската премиера на филмот Star Wars The Last Jedi започнува на 15-ти декември 2017.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *