Step Sisters (2018)

Step Sisters (2018)Во кината од јануари 2018.

Жанр: Комедија

/10

Година: (2018)

Држава: 

Режија: Charles Stone III

Улоги: Megalyn Echikunwoke, Eden Sher, Naturi Naughton, Lyndon Smith, Alessandra Torresani, Gage Golightly, Marque Richardson, Matt McGorry

 

Дејство:

Танцувачкиот филм Step Sisters требаше да го гледаме во кината, но го презема Нетфликс кој вчера за него го објави првиот трејлер.

На Џамила Бишоп (Megalyn Echikunwoke) ѝ оди сѐ од раце. Таа е претседателка на своето сестринство, капетанка на степ танчарска група, пријателка со деканот на факултетот и одлична студентка која цели да се запише на Харвард. Но, деканот ѝ дава скоро невозможна задача: немарното соперничко сестринство Sigma Beta Beta (SBB) мора да го научи степ за да учествуваат на претстојното хуманитарно танцувачко натпреварување. Членките на сестринството задачата не ја сфаќаат сериозно, не ја сфаќаат ниту Џамила сериозно, а сопственото сестринство почнува да се сомнева дека им работи нешто зад грб… а времето е сѐ пократко!

Филмот Step Sisters ќе биде достапен преку Нетфликс на 19 јануари.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *