Suburbicon (2017)

Suburbicon (2017) Во кината од октомври 2017.

Жанр: КриминалистичкиДрамаМистеријаТрилер

 

4.7/10

 

Година: (2017)

Држава:  

Режија: George Clooney

Улоги: Matt Damon, Oscar Isaac, Julianne Moore, Glenn Fleshler, Megan Ferguson, Jack Conley, Noah Jupe, Gary Basaraba

 

Дејство:

Suburbicon (Предградие) е мирно и идилично приградско подрачје со пристапни куќи и уредени тревници… совршено место за подигање семејство, а во летото 1959 година семејството Лоџ токму тоа и го сториле. Но мирната надворешност сокрива вознемирувачка реалност. Мирната атмосфера всушност прикрива вознемирувачка вистина проткаена со предавство, измами и насилства…

Suburbicon е приказна за луѓето со маани кои прават лоши работи, која ја режирал Џорџ Клуни. Со себе донесува атмосфера од нео-ноар психолошко криминалистичкиот трилер Blood Simple од 1984 година од браќата Коен, кои покрај Клуни и Грент Хеслов се сценаристи на филмот. Во главните улоги се Мет Дејмон, Џулиен Мур и Оскар Ајзак. 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *