Sweet Country (2017)

Sweet Country (2017)Во кината од октомври 2017.

 

Жанр: АвантураКриминалистичкиДрама,
ИсторискиТрилерВестерн

 

7.2/10

 

Година: (2017) 

 

Држава: 

 

Режија: Warwick Thornton

 

Улоги:

Bryan Brown Sergeant Fletcher
Matt Day Judge Taylor
Tremayne Doolan Philomac
Trevon Doolan Philomac
Anni Finsterer Nell
Natassia Gorey Furber Lizzie
Gibson John Archie
Ewen Leslie Harry March
Hamilton Morris Sam Kelly
Sam Neill Fred Smith
Thomas M. Wright Mick Kennedy

 

Дејство:

Филмот Sweet Country е австралиски вестерн кој се случува на западната граница, каде правдата скоро и да ја нема. Еден абориџин неправедно е обвинет дека сторил убиство. Принуден е да бега со својата жена од потерата…

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *