The Foreigner (2017)

Во кината од октомври 2017.

 

Жанр: АкцијаТрилер

 

 

 

Година: (2017)

 

Држава:  / 

 

Режија: Martin Campbell

 

Улоги:

Jackie Chan Quan
Pierce Brosnan Liam Hennessy
Michael McElhatton Jim Kavanagh
Charlie Murphy Maggie
Katie Leung
Orla Brady Mary
Simon Kunz Matthew Rice
Ray Fearon Bromley
Rory Fleck Byrne Sean Morrison
Pippa Bennett-Warner Marissa Levett
Dermot Crowley McGrath
David Pearse Billy McMahon
Dilyana Bouklieva Paramedic
Roberta Taylor Mrs. Taylor
Rufus Jones Woody
Stephen Hogan Christy Murphy

 

Дејство:

The Foreigner е приказна за Кван, скромен Лондонски бизнисмен чие длабоко-закопано минато ќе еруптира во одмаздливо-разгорена одмазда кога единствената личност која останала за него да ја сака – неговата ќерка тинејџерка – ќе загине во бесмислен акт на политички мотивиран тероризам. Неговата неуморна потрага да ги пронајде терористите ќе го доведе до конфликтот мачка-глушец со Британски владин претставник чие што минато можеби ги содржи индициите за идентитетот на овие недопирливи убијци.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *