The Greatest Showman (2017)

Во кината од декември 2017.

 

Жанр: БиографскиДрамаМјузикл

 

 

 

Година: (2017)

 

Држава: 

 

Режија: Michael Gracey

 

Улоги:

Rebecca Ferguson Jenny Lind
Zac Efron Phillip Carlyle
Hugh Jackman P.T. Barnum
Zendaya Anne Wheeler
Michelle Williams Charity Barnum
Gayle Rankin Queen Victoria
Paul Sparks James Gordon Bennett
Yahya Abdul-Mateen II WD Wheeler
Diahann Carroll Joice Heth (rumored)
Fredric Lehne Mr. Hallett
Jacqueline Honulik Baroque Woman
Natasha Liu Bordizzo Deng Yan
Shawn Contois White Tie Audience (Jenny Lind Performance)
Tina Benko Mrs. Winthrop
Doris McCarthy Luminary Entourage
Marko Caka Jenny Lind’s Art Designer
Keala Settle The Bearded Woman
Will Swenson
Skylar Dunn Young Charity

 

Дејство:

Режисерот Мајкл Грејси донесува биографски мјузикл во кој главната улога ја толкува Хју Џекмен, на сите познат како Волверин. Џекмен го глуми ликот на врвниот бизнисмен и шоумен П. Т. Барнум, кој бил познат по претставата „The Barnum and Bailey Greatest Show on Earth“.

Приказната во филмот говори за П. Т. Барнум, визионер, политичар, шоумен и бизнисмен од 19 век, кој го основал циркусот наречен “Barnum and Bailey Circus”, и останал запаметен како најголем спектакл кој ја освоил публиката ширум светот.

Покрај Џекмен во филмот глумат и Зак Ефрон, Ребека Фергусон, Зендаја и Мишел Вилијамс.

Премиера на филмот The Greatest Showman е закажана за декември во оскаровската сезона.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *