The Killing of a Sacred Deer (2017)

Во кината од октомври 2017.

 

Жанр: ДрамаХорорМистеријаТрилер

 

8.1/10

 

Година: (2017)

 

Држава:  / 

 

Режија: Yorgos Lanthimos

 

Улоги:

Nicole Kidman Anna Murphy
Alicia Silverstone Martin’s Mother
Colin Farrell Steven Murphy
Raffey Cassidy Kim Murphy
Barry Keoghan Martin
Bill Camp Matthew
Sunny Suljic Bob Murphy
Megan Chelf Fisher Diner Patron
Anita Farmer Bergman Nurse
Dori Lucas Conference Guest
Lea Hutton Beasmore Conference Guest
Josephine Elle Doctor
Rachael Mcadams Conference Attendance / Nurse
William Willet Open Heart Patient on Table
Dylan Keith Adams Doctor at Conference and Event Dinner
Amy Clark Conference Guest
Nathaniel Sizemore Hospital Orderly
Denise Dal Vera Mary Williams
Charles Poole Patient / Fisherman

 

Дејство:

A24 неодамна го објави новиот трејлер за најстрашниот филм во кариерата на грчкиот филмски и театарски режисер Yorgos Lanthimos, напната хорор/драма The Killing of a Sacred Deer. Во главната улога се појавува Колин Фарел како харизматичен хирург Стивен Марфи чиј живот пука по сите шавови од моментот кога ќе се спријатели со Мартин, син на својот поранешен пациент. Никол Кидман е во улога на жената на Стивен, Ана, Сани Шуљиќ (The UnspokenRuined, 1915) и Рафи Кесиди се нивните деца, Алиша Силверстоун како мајка на Мартин, додека тинејџерот Мартин го игра Бери Киган (Dunkirk).
Стивен (Колин Фарел) е еминентен кардиолог, во брак со Ана (Никол Кидман), ценет офталмолог. Тие се богати, среќни и задоволни со својот семеен живот кој го сочинуваат нивните две деца, 14-годишната Ким (Рејфи Кесиди) и 12-годишниот Боб (Сани Суљиќ). Стивен одржува пријателство со Мартин (Бери Киган), 16-годишник кој живее без татко, и се грижи за него. Нивниот однос доживува мрачен пресврт кога Стивен ќе го запознае Мартин со своето семејство, после што нивниот живот постепено станува метеж во кој Стивен е присилен на шокантно жртвување или, во спротивно, ќе изгуби сѐ.

The Killing of a Sacred Deer тргнува во кино дистрибуција на 20 октомври.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *