The Nutcracker and the Four Realms (2018)

The Nutcracker and the Four Realms (2018)Во кината од октомври 2018.

Жанр: АвантураСемеенФантазија

/10

Година: (2018)

Држава: 

Режија: Lasse Hallström, Joe Johnston

Улоги: Mackenzie Foy, Keira Knightley, Morgan Freeman, Matthew Macfadyen, Helen Mirren, Miranda Hart, Richard E. Grant, Sergei Polunin, Jack Whitehall, Ellie Bamber

 

Дејство:

Дизни го објави трејлерот за филмот Nutcracker And The Four Realms работен на основа на бајка од 1816 година од германскиот писател Е. Т. А. Хофман, по моделот на која Чајковски напишал балет.

Дејството во Nutcracker And The Four Realms ја следи Клара (Фој Мекензи) која бара единствен клуч за да ја отклучи кутијата во која е вреден подарок од нејзината покојна мајка. За жал, клучот исчезнува во мистериозен паралелен свет во кој Клара мора да замине и да запознае низа чудни суштества, вклучувајќи го и војникот Филип (Џејден Фовора Најт), глушецот и регенти кои би требало да наследат престоли на три кралства: Земја на снегулки, Земја на цвеќињата и Земја на слатките, како и тиранинот Мајка Џинџер која живее во озлогласеното Четврто Кралство, и неа ја глуми актерката Хелен Мирен.

Кира Најтли исто така има своја улога во филмот, но и Морган Фримен.

Филмската адаптација на божиќниот класик Nutcracker And The Four Realms ќе пристигне во кината во октомври 2018 година.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *