The Predator (2018)

The Predator (2018)Во кината од август 2018.

Жанр: АкцијаАвантураХорорНаучна-ФантастикаТрилер

/10

Година: (2018)

Држава: 

Режија: Shane Black

Улоги: Olivia Munn, Jacob Tremblay, Yvonne Strahovski, Boyd Holbrook, Thomas Jane, Sterling K. Brown, Jake Busey, Keegan-Michael Key, Alfie Allen

 

Дејство:

Римејк на филмот ‘Predator‘ од 1987 година …
Филмот The Predator е претстојна американска научно-фантастична акција режирана од Shane Black и напишана од Black и Fred Dekker. Ова е четврто продолжение во филмскиот серијал Predator, со дејство кое е сместено меѓу филмовите Predator 2 од 1990 и Predators од 2010 година. Black имаше споредна улога во оригиналниот 1987 Predator филм, додека Joel Silver, John Davis и Lawrence Gordon се враќаат како продуценти од првите две продолженија.
Премиерата на филмот The Predator е закажана за 3 август 2018, од 20th Century Fox во IMAX, како и во стандарден формат.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *