Thor: Ragnarok (2017)

Thor: Ragnarok (2017)Во кината од ноември 2017.

Жанр: АкцијаАвантураКомедијаНаучна-Фантастика

7.6/10

Година: (2017)

Држава: 

Режија: Taika Waititi

Улоги: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, Idris Elba, Cate Blanchett, Jaimie Alexander, Karl Urban, Anthony Hopkins, Mark Ruffalo, Tessa Thompson, Ray Stevenson, Sam Neill, Jeff Goldblum, Taika Waititi, Stan Lee

 

Дејство:

Во Марвеловиот филм Thor: Ragnarok, Тор е заробен на другата страна на вселената без својот моќен чекан и ќе се најде во трка со времето кога ќе мора да се врати во Асгард за да го запре Рагнарок – уништување на својот роден свет и крај на асгардската цивилизација – кое го предводи семоќната и немилосрдна Хела. Но пред тоа мора да преживее смртоносно гладијаторско наптреварување во кое се соочува со својот поранешен сојузник и колега Одмаздник – Неверојатниот Хулк…

Thor: Ragnarok го донесува враќањето на Hemsworth како Тор, нордиски Бог на громови, молњи, ветер и дожд, а остатокот од актерската постава ја сочинуват Tom Hiddleston како Loki, Mark Ruffalo како Hulk, Idris Elba како Heimdall и Anthony Hopkins кој повторно го портертира Odin. Тука се и Cate Blanchett како опседната со смрт Hela, Tessa Thompson како Valkyrie, Jeff Goldblum како Grandmaster, Karl Urban како Skurge, Benedict Cumberbatch како Doctor Strange, и Sam Neill кој повторно соработува со режисерот Waititi после остварувањето Hunt for the Wilderpeople.

 

Трејлер:

 

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *