Til Death Do Us Part (2017)

Til Death Do Us Part (2017)Во кината од септември 2017.

 

Жанр: Трилер

 

4.3/10

 

Година: (2017)

 

Држава: 

 

Режија: Chris Stokes

 

Улоги:

Taye Diggs Alex
Annie Ilonzeh Madison / Kate
Stephen Bishop Michael
Malik Yoba Rob
Robinne Lee Chelsea
Jessica Vanessa DeLeon Allison
Suzanne Whang Dr. Wong
Amy Hunter Brenda
Rome Mubarak Detective
Desireé Ramos Burger Joint Customer
Janet Lopez Nurse
Dylan Mooney Dr. Foster
Shannon Echols Burger Joint Customer
Sheila M. Lockhart Nurse
Mark G. Chapman Detective
Michelle Sepulveda Burger Joint Customer
Narlyia Sterling Delivery Nurse
Rex Rowley Ryan

 

Дејство:

Мајкл и Медисон Роланд планирале да го поминат остатокот од животот заедно, додека еден ден начинот на контролирање на Мајкл не почнал да го уништува нивниот брак. Со помош на најдобриот пријател, Медисон одлучила да си замине. Откако земала нов идентитет, го сретнала Алекс Стон и научила повторно да сака. Сѐ било добро, додека Мајкл не открил каде се наоѓа Медисон…

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *