Trafficked (2017)

Trafficked (2017)Во кината од октомври 2017.

 

Жанр: ДрамаТрилер

 

 

 

Година: (2017)

 

Држава: 

 

Режија: Will Wallace

 

Улоги:

Elisabeth Röhm Rachel Anderson
Ashley Judd Diane
Sean Patrick Flanery Simon
Anne Archer Mother Monica
Jason London Roy
Brian Thompson Max
Courtney Gains Frank Anderson
Amiah Miller Young Sara
Madison Wolfe Natalie
Efren Ramirez Enrique
Patrick Duffy Christian
Kelly Washington Sara
Niki Koss Jessie
Matt Doran Gameboy
Shae Smolik Young Natalie
Anjali Bhimani Sheela
Duane Whitaker Joe Mac
Rich Emberlin FBI Special Agent Clark
Sapir Azulay Nella

 

Дејство:

Инспирирана според вистински ликови од наградуваната книга “Sex Trafficking” од харвардскиот професор Сидхарт Кара, трилер/драмата Trafficked во режија на Вил Волас донесува три испреплетени приказни за млади жени кои присилно завршиле во светот на трговија со луѓе, органи, наркотици и оружје. Девојките доаѓаат од Америка, Индија и Нигерија, а станале сексуални робинки во еден тексашки бордел.

Професорот Кара веќе скоро дваесет години истражува, пишува, проучува и се бори против сите облици на модерното ропство.

Филмот ќе има светска премиера на 5 октомври во просториите на канцеларијата за борба против дрога и криминал на Обединетите Нации, а после тоа тргнува во дистрибуција низ кината.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *